Українців, які отримали повістку, але проігнорували її і не з'явилися до ТЦК, суворо каратимуть. Про це розповів начальник юридичної служби Житомирського обласного ТЦК та СП підполковник юстиції Євген Гуртовий у коментарі "Суспільному".

Покарання за неявку до ТЦК залежить від виду врученої повістки. Так, якщо військовозобов'язаний мав прибути для уточнення облікових даних та проходження медичного огляду, то передбачено адміністративну відповідальність. У такому разі порушнику доведеться сплатити від 1700 до 3400 гривень штрафу.

Вручення повістки, скріншот: YouTube
Вручення повістки, скріншот: YouTube

Покарання посилюється, якщо людина протягом року повторно отримує повістку і знову не з'являється у ТЦК. Таким особам загрожує від 3400 до 5100 гривень штрафу.

Найвищий захід покарання передбачений для тих, хто вже пройшов медкомісію, отримав мобілізаційне розпорядження і не з'явився за ним.

Популярні новини зараз
"Всі будуть начальниками": адвокат розповів, як в Україні змінили правила вручення повісток Окупанти націлилися на міста: відомий астролог передбачив, коли може розпочатись "загострення" Штрафи від 3,5 тисяч гривень: "Газмережі" попередили власників газових плит та колонок Пенсія за інвалідністю: скільки в 2024 році отримуватимуть українці з 3 групою
Показати ще

Візит до ТЦК, скріншот: YouTube
Візит до ТЦК, скріншот: YouTube

"За неявку вже за мобілізаційним розпорядженням передбачена кримінальна відповідальність за статтею 336 Кримінального кодексу України і покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 5 років", - пояснив Євген Гуртовий.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, мобілізація з 18 років? Адвокат розповів, як хлопці ризикують потрапити до пастки закону.

Також наш портал інформував, представник ТЦК розповів, як чоловіки просять виписати їм повістку: "Потрібен поштовх".

Крім того, ми писали, в тилу "знайшли" тисячі військових, які жодного разу не були на передовій: тепер хочуть відправити в бій.