Останній наказ від Мінагрополітики, ухвалений 7 лютого 2024 року, вніс свіжий вітер змін до сільського господарства України. Тепер щоб агропідприємство могло бронювати своїх співробітників на випадок мобілізації, йому потрібно відповідати одному з трьох нових критеріїв.

У першому випадку, якщо ферма обробляє угіддя сільськогосподарського призначення на площі понад 500 гектарів, вона заслуговує на увагу і визнається важливою ланкою для національної економіки.

Підтвердженням цього є інформація з Державного аграрного реєстру.

Австрійське село, фото: Вікіпедія
Австрійське село, фото: Вікіпедія

Другий критерій пов'язані з чисельністю персоналу.

Популярні новини зараз
Посилення мобілізації в Україні: як позбавлятимуть прав ухилянтів Тарифи просто непідйомні для пенсіонерів: українці тікають від "Київстар" Боржникам за комуналку приготували болісне випробування: юрист розповів, до чого готуватися Борги анулюють: українцям дали новий шанс у важкі часи
Показати ще

Якщо в агропідприємстві працює не менше 20 осіб, що підтверджено документально, воно також потрапляє до категорії важливих місць. У такому разі просто потрібне надання засвідченої копії Податкового розрахунку сум доходу за останній період, а також підтвердження контролюючого органу.

Сільське господарство / фото: depositphotos
Сільське господарство / фото: depositphotos

Третій критерій стосується виробників насіння.

Якщо ферма займається постачанням насіння овочевих та польових культур і має значний обсяг ввезення (понад 30 мільйонів гривень за рік), це також дає право бронювати персонал. Тут важливими є лише довіреність або договір доручення та довідка про ввезення, підписана главою підприємства.

Нові правила набудуть чинності після офіційного опублікування наказу №289, який, на момент 6 березня 2024 року, поки що чекає свого часу.

До речі, наш портал повідомляв, що одна категорія чоловіків не отримає повісток на вулиці.

Також ми інформували про те, що збиратимете врожай відрами: чим підгодувати дерева навесні