В Україні побільшало випадків спроб використовувати фальшиві гроші. Їх розповсюджують через телеграм-канали.

Злочинці використовують найманих "кур'єрів", які забирають посилки з "Нової пошти" і розповсюджують їх парками, дворами, деревами та кущами.

Фашьшиві гроші. Фото: Youtube
Фашьшиві гроші. Фото: Youtube

Після того як покупець оплачує фальшиві гроші, кур'єр передає фото з точкою адміністратору ТГ-групи, а той уже покупцю. Цю схему було викрито кілька років тому, але вона продовжує працювати.

Підробки продають за курсом чотири за одну справжню: за 100 справжніх гривень можна придбати 400 фальшивих. За 1000 гривень можна придбати 100 доларів. Шахаї не розповсюджують гроші самі, бо так легко потрапити до поля зору правоохоронців.

Популярні новини зараз
Плюс 570 грн до основної виплати: пенсіонери отримають надбавку у листопаді Хто з чоловіків справді важливий для економіки: починається аудит "броней" Літні українці загнані в глухий кут: у Мінсоцполітики анонсували перерахунок "старих" пенсій Загинув відомий співак, зірка гурту "One Direction" Ліам Пейн: копи кажуть - випав з вікна
Показати ще

Такими гривнями та доларами можна розплатитися там, де немає детекторів валюти.

Фашьшиві гроші. Фото: Youtube
Фашьшиві гроші. Фото: Youtube

НБУ переконує українців, що гривня – одна із найзахищеніших валют, тому її підробляють набагато рідше, ніж долари чи євро. Ті, кому трапляються фальшивки, часто не звертаються до поліції та не несуть банкноти на експертизу. Тому офіційна статистика про кількість фальшивок може бути заниженою.

На сайті НБУ попередили про те, як не стати жертвою шахраїв. Бажано не розраховуватись великими купюрами у громадському транспорті, де можна отримати підробки разом із рештою. Перевіряйте всі банкноти – кожна має захисні елементи.

Нагадаємо, що ні квітів, ні грошей: популярна доставка квітів Flowers.ua залишила ошуканими сотні українців у День Закоханих.

Раніше ми повідомляли, що гроші будуть у всіх: українців застерегли про небезпеку.