Наступного тижня депутати почнуть розглядати правки до чинного законопроекту про мобілізацію осіб, які мають I, II, III, групу інвалідності.

У діючому законопроекті передбачено одного доглядача на одну особу з інвалідністю. І мова не йде про "постійний догляд", а просто про догляд. В Україні на даний час існує норма, з якою інвалід третьої групи може отримати відстрочку, але Верховна Рада вирішила, що це треба змінити.

Мобілізація / фото: depositphotos
Мобілізація / фото: depositphotos

Мобілізація для інвалідів 1,2,3 групи можлива тільки добровільно, але якщо законопроект буде переглянуто, то інваліди 3 групи зовсім зникнуть. Спочатку, була версія "мобілізаційного законопроекту", про те, що відстрочку від служби мали не всі люди з інвалідністю, а тільки ті, хто мав 1 або 2 групу.

Так, як почалась критика і посипались зауваження, вирішили оновити версію законопроекта, щодо призову людей, які мають проблеми зі здоров’ям.

Популярні новини зараз
Українці отримають від ПФУ нові виплати, і це не пенсія: кому прийдуть додаткові гроші Депутати з «Євросолідарності» Порошенка масово виїхали до Європи, поки Україну масово обстрілюють ракетами, - військовий Відключення світла наприкінці літа – енергетики зробили прогноз на серпень Цими грошима більше не зможете розрахуватися — які монети та купюри треба терміново обміняти
Показати ще

Люди з такими критеріями не підлягають мобілізації:

  1. Люди з інвалідністю 1 групи.
  2. Особи, які після проходження ВЛК є тимчасово непридатними до служби (від 6 до 12 місяців).
  3. Люди, які мають 2 та 3 групи повинні будуть перепройти медогляд щодо придатності до служби.

Відстрочку з догляду за батьками можуть отримати чоловіки з інвалідністю, тільки в тому випадку, якщо за рідною людиною потрібен постійний догляд.

Мобілізація
Мобілізація

Було проведено перевірку і виявилось, що з моменту вторгнення Росії на українські землі, збільшилась кількість чоловіків з інвалідністю. А також, в декілька разів збільшилось доглядальників за родичем з інвалідністю.

Нагадаємо, Яких зеків не зможуть мобілізувати: Мінюст поставив крапку у цьому питанні

Як раніше повідомляв портал Знай.ua, Через це мають пройти всі: нардеп озвучив вимогу до юнаків України

Як раніше повідомляв портал Знай.ua, Мобілізований відверто розповів про учебку: підмітають фантики і носять дрова