З проекту закону про мобілізаційні заходи були виключені норми, що обмежують користування транспортом та блокують рахунки осіб, що ухиляються від мобілізації.

Про це заявив Вадим Івченко, член комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки, під час ефіру на Радіо Свобода.

В ефірі програми "Свобода.Live" Івченко пояснив, що влада має можливість блокувати рахунки через нормативно-правові акти Національного банку, тому цю норму вирішили вилучити з законопроекту. Також було вирішено не включати обмеження на користування автотранспортом.

Мобілізація. Фото: скрін youtube
Мобілізація. Фото: скрін youtube

"Решта обмежень, наскільки мені відомо, підтримані робочою групою і зараз будуть розглядатися на комітеті", - додав депутат.

Популярні новини зараз
Українці поспішають зняти готівку через ліміти: скільки вдасться отримати протягом доби Українців, які відкладали долари чи євро змусять сплатити штраф: 20% від суми Пенсіонерам призначили до виплат додаткові 940 гривень: хто перший у списках Душ стане справжньою розкішшю: українців змусять платити по 134 гривні за куб води
Показати ще

Він також зазначив, що оновлений проект закону про мобілізацію включає кілька ключових норм, що викликають дискусії, зокрема питання демобілізації.

"У законі є три-чотири основні норми, які зараз обговорюються, не лише обмеження, які всіх хвилюють. Перше - це демобілізація. Друге - це демобілізація за законом або рішенням штабу. Третє - це питання про осіб, що опікуються людьми з інвалідністю, і що з ними робити. І четверте, це обмеження, включаючи електронний кабінет і виклик на службу через електронну пошту за допомогою електронного кабінету", - повідомив Івченко.

Мобілізація, скріншот: Youtube
Мобілізація, скріншот: Youtube

Раніше Знай.ua писав про дивну ситуацію на Буковині, де чоловік з сокирю напав на воєнкомів, а інший збив їх машиною – віськові та поліція спостерігали, як б'ють ТЦК.

У мережу потрапило відео, яке відразу наробило скандалу. На ньому чоловіки у військовій формі розмовляють з чоловіком на коні, який озброєний сокирою. Хвилиною пізніше роздовбана "Нива" умисно збиває одного з воєнкомів і їде далі. Згодом повертається, та з неї вилазять ще двоє чоловіків, та один з них сокирою починає розбивати автівку представників ТЦК.