Важливо відразу нагадати той факт, що в Україні продовжується дія воєнного стану, а також відбувається загальна мобілізація. У рамках мобілізаційних заходів військовозобов'язаним роздають повістки.

Де найчастіше здійснюють цю процедуру, розповів представник Полтавського обласного ТЦК та СП майор Роман Істомін в інтерв'ю одному з українських видань.

Спілкування з ТЦК, скріншот: YouTube
Спілкування з ТЦК, скріншот: YouTube

Минулого року громадянам України почали розсилати повістки для оновлення військово-облікових даних не лише за місцем проживання, а й у громадських місцях, включаючи спортзали, що спричинило негативну реакцію серед населення.

Важливо, що у перші роки нагадування військовозобов'язаним необхідність оновлення даних відбувалися шляхом роздачі повісток за місцем проживання, але це практикувалося й у час для призовників.

Популярні новини зараз
Асфальт буде плавитись під ногами: в Україну знову повернеться спекотна погода Українців ловитимуть посеред вулиці — ТЦК отримали нові повноваження по перевірці документів Вимкніть ці прилади з розетки, як йдете з дому: правила, які не можна забувати Вже з серпня українці отримають нові соціальні виплати – кому прийдуть гроші
Показати ще

Згідно з висловлюванням Істоміна, деякі люди ховалися від виклику на термінову службу, не відчиняючи двері, або рідні вказували, що такої особи тут немає. За його словами, зараз велика кількість людей проживає не за місцем реєстрації та давно не оновлювала дані.

Спілкування з ТЦК та поліцією, фото: Facebook
Спілкування з ТЦК та поліцією, фото: Facebook

"Ок, людина не хоче спілкуватися з представниками ТЦК та СП вдома, тоді вони спілкуються з нею у громадських місцях: на вулицях, блокпостах тощо. До речі, багато громадян, яких закликають зараз з мобілізації, це ті, кому потрібний був поштовх. Не раз чув від них: "Я чекав на повістку, але сам не йшов". Також трапляються випадки, коли військовозобов'язані просять виписати їм повістку, - розповів майор.

Ще одним методом оповіщення є передача розпоряджень (повісток) на підприємства, де керівник розподіляє їх серед підлеглих. Державні органи влади дедалі активніше втручаються у цей процес.

Спілкування з ТЦК, скріншот: YouTube
Спілкування з ТЦК, скріншот: YouTube

Наразі співробітники ТЦК практично не ходять за місцем проживання громадян, оскільки в цьому небагато сенсу. Перевіряють документи на вулицях. Це роблять люди з числа військовослужбовців ЗСУ (а ТЦК та СП є структурним підрозділом ЗСУ), наділені відповідними повноваженнями військовим комендантом.

"До речі, наші представники почали використовувати бодікамери, щоб у разі конфлікту він був зафіксований з обох боків і на цьому було менше маніпуляцій", - резюмував військком.

Нагадаємо, повторна перевірка у ТЦК: кому вже потрібно готуватися.

Раніше повідомлялося, що у ТЦК почнеться справжнє пекло: українців зобов'яжуть стати на облік протягом 60 діб.

Також, наскільки небезпечною є ідея мобілізація ув'язнених: у Мін'юсті дали відповідь.