В Міністерстві оборони висловлюють упевненість у високій свідомості громадян щодо захисту держави в умовах військового вторгення держави-терориста.

Згідно з офіційними даними, запущена нещодавно кампанія з вербування на службу в армію показала позитивну реакцію серед населення. Не дивлячись на те, що вона на сьогодні обмежена набором за певними військовими спеціальностями.

Відомство повідомляє, що наявні вакансії – а це близько восьми тисяч – вже зібрали понад дев'яносто тисяч заявок від бажаючих служити.

мобілізація, фото з інтернету
мобілізація, фото з інтернету

Тим часом, за прогнозами міністерства, загальна потреба у військовому персоналі може складати від 400 до 500 тисяч осіб, залежно від обстановки на фронті та оперативної ситуації. Мобілізація має на меті не лише зміцнення обороноздатності країни, а й створення умов для ротації та відпочинку військовослужбовців, які продовжують воювати з перших днів повномасштабного вторгнення.

Популярні новини зараз
Гроші змусять повернути державі: українців попередили В українців масово горять холодильники: як зберегти техніку під час відключень світла Пекельна спека нарешті залишить територію України – які сюрпризи готує нам серпень Пенсіонерам призначили до виплат додаткові 940 гривень: хто перший у списках
Показати ще

На даний момент у Верховній Раді обговорюється проєкт закону, який передбачає встановлення терміну служби при мобілізації на рівні 36 місяців.

Зміни до законодавства про мобілізацію мають повинні були б удосконалити процедуру військового обліку та запровадити цифрові технології для якісної мобілізації та обліку громадян, які потенційно можуть поповнити лави ЗСУ.

Вручення повістки, скріншот: YouTube
Вручення повістки, скріншот: YouTube

Особлива увага приділяється підготовці мобілізованих. Згідно з планами, воєнний вишкіл триватиме близько трьох місяців і включатиме як базову, так і спеціалізовану підготовку.

"Ми прагнемо забезпечити, щоб кожен мобілізований мав повне розуміння свого шляху від навчання до служби, включаючи гарантії від держави та умови служби. Відсутність чіткості щодо цих аспектів нерідко стає перепоною на шляху до мобілізації," – наголошують у Міноборони.

Водночас у міністерстві висловили думку, що неможливо покладати відповідальність за захист країни виключно на професійних військових або спецслужби. Масова мобілізація громадян, здатних до військової служби, є ключовим елементом в стримуванні агресора та захисті національної безпеки.

Вручення повістки, скріншот: YouTube
Вручення повістки, скріншот: YouTube

Раніше Знай.ua писав про те, кого можуть призвати у березні. Верховна Рада України ухвалила рішення про подовження воєнного стану та загальної мобілізації до середини травня. У цей період, за певних умов, окремі категорії громадян можуть отримати відстрочку від призову.

Зокрема, це стосується осіб з інвалідністю III групи. Юридичний експерт Андрій Лавренюк надав роз'яснення стосовно їхнього призову в час воєнного стану.