Парламентський комітет з питань національної безпеки активно працює над удосконаленням законопроєкту, який стосується мобілізаційних процедур.

Згідно з повідомленням у Telegram-каналі Верховної Ради України, комітет підкреслює необхідність надання громадянам вибору методу подачі даних до територіальних центрів комплектування (ТЦК), одночасно підкреслюючи, що сама мобілізація є невід'ємною.

Єгор Чернєв, голова комітету, заявив, що люди мають право самостійно обирати, як вони хотіли б передати свої дані до ТЦК. Варіанти подання інформації включають особистий візит для оновлення даних, реєстрацію електронного кабінету для уникнення необхідності фізичного відвідування ТЦК, або через центри надання адміністративних послуг (ЦНАП).

Мобілізація. Фото: скрін youtube
Мобілізація. Фото: скрін youtube

Важливо зазначити, що оновлення інформації протягом 60 днів після набуття чинності закону визначено як обов'язок громадян, а не як їхнє право.

Популярні новини зараз
Немає грошей, але є борг: як ТЦК стягуватимуть штрафи з ухилянтів Штрафу не буде, але заплатити доведеться більше: чим загрожує ігнорування повірки лічильника В Україні різко дорожчає хліб, вершкове масло та пісне: свіжі ціни на базові продукти Душ стане справжньою розкішшю: українців змусять платити по 134 гривні за куб води
Показати ще

Чернєв наголосив на обов'язку всіх військовозобов'язаних стати на військовий облік та виконати свій обов'язок перед країною. Він також згадав, що в першій версії законопроєкту було запропоновано більше обмежень для осіб, які уникають мобілізації. Серед залишених обмежень розглядаються заборона на виїзд за кордон, тимчасове обмеження у праві керувати транспортними засобами та блокування банківських рахунків.

Мобілізація, скріншот: Youtube
Мобілізація, скріншот: Youtube

Проте Комітет не підтримав ідею блокування рахунків, адже не вважає це ефективним методом. Остаточне рішення буде ухвалене депутатами під час голосування в сесійній залі.

Крім того, Чернєв звернув увагу на обговорення у Комітеті питання демобілізації тих, хто відслужив 36 місяців. Він підкреслив, що служба на фронті та у тилу має значні відмінності, а для прийняття остаточного рішення необхідно отримати детальні роз'яснення від Генерального штабу щодо можливості демобілізації таких військовослужбовців без ризику для обороноздатності фронту.

Також відомий український співак Андрій Хливнюк закликав чоловіків не чекати повісток: "Обирайте підрозділ та йдіть захищати". Артист вважає, що у розпал війни ставати до лав ЗСУ потрібно добровольцем, а не чекати доки до тебе прийдуть із повісткою ТЦК.