Що сталося вночі

У ніч на суботу, 22 серпня, російські ракети й ударні безпілотники пошкодили одразу кілька енергетичних об'єктів ДТЕК «Одеські електромережі». Про це повідомили в компанії, а першим про наслідки написало видання Times.od.ua.

Після серії потужних вибухів у частині Одеси та області зникли світло і вода. Енергетики почали аварійно-ремонтні роботи одразу, щойно отримали дозвіл від військових і рятувальників.

Аварія на електромережі Одещини — ДТЕК
Аварія на електромережі Одещини — ДТЕК

Однак пошкодження виявилися значними. Щоб повернути обладнання до працездатного стану, знадобиться час, наголосили в ДТЕК.

Пошкодження енергообʼєктів значні та потребують часу, щоб повернути обладнання до працездатного стану. Можливі перебої в роботі обʼєктів критичної інфраструктури

Через характер руйнувань можливі перебої в роботі об'єктів критичної інфраструктури — тобто установ, від яких залежать водопостачання, теплопостачання та стабільна робота лікарень і комунальних служб.

Що ще постраждало від атаки

Окрім енергооб'єктів, в Одеській області внаслідок ударів постраждали залізничний вокзал у Роздільній, п'ятиповерховий житловий будинок, промислове підприємство та спортивний об'єкт. Одна людина дістала поранення.

Станом на ранок суботи електропостачання й водопостачання в Одесі почали поступово відновлювати. Проте в ДТЕК радять мешканцям регіону заздалегідь подбати про заряджені павербанки, запас води та альтернативні джерела живлення на випадок повторних відключень.

Що робити, якщо у вас немає світла

  • Повідомити про аварійну ситуацію можна через контакт-центр ДТЕК «Одеські електромережі» або офіційний чат-бот компанії.
  • Тримайте зарядженими телефони й павербанки, майте запас питної води.
  • Слідкуйте за офіційними повідомленнями ДТЕК та місцевої влади щодо термінів відновлення.

Про повне відновлення електропостачання компанія обіцяє повідомити додатково — після завершення ремонтних робіт.

Раніше портал Знай повідомляв, четверо поранених, палає ресторан: атака безпілотників на Одеський район.

Більше деталей читай у матеріалі: атака дронів на Київ: загиблий у Голосіївському районі, двоє постраждалих.