П'ятниця, 8 серпня, увійшла в метеорологічну історію Одеси. Максимальна температура повітря досягла 37,3°C — і це новий абсолютний рекорд для цієї дати за всю історію спостережень.
Попередній максимум для 8 серпня — 35,8°C — було зафіксовано ще в 1963 році. Тобто рекорд протримався 63 роки, аж поки спека 2026 року не перевищила його одразу на 1,5 градуса.
За даними Гідрометцентру Чорного та Азовського морів і метеорологічного каналу THE WEATHER LAB, спекотна хвиля охопила не лише обласний центр. У Південному й Чорноморську термометри показали 36,2°C, а в Вилковому — 36,3°C. Тож уся південна частина Одещини опинилася під впливом аномальної спеки.
Проте погода швидко змінила гнів на милість — а точніше навпаки. Увечері того ж дня спекотну тишу розірвала потужна гроза. Небо над Одесою затягнуло хмарами, і на місто вилилося близько 9 мм дощу. Шквалистий вітер сягав 25 м/с, місцями фіксували град.
Синоптики наголошують: такі різкі перепади — від екстремальної спеки до буревію — стають дедалі частішими для півдня України. Кліматичні зміни посилюють контрастність погоди: що спекотніше повітря вдень, то більша ймовірність вечірніх грозових фронтів.
Чого чекати одеситам далі
За прогнозами, після проходження грозового фронту температура в Одесі дещо знизиться, однак повернення 30-градусної спеки вже на початку наступного тижня не виключене. Рятувальники радять у денні години уникати прямого сонця, пити більше води та з обережністю ставитися до кондиціонерів — різкий перепад температури між приміщенням і вулицею може спровокувати тепловий удар.
Раніше портал Знай повідомляв, спека без блекаутів: ремонти АЕС, газова генерація та імпорт врятували українців.
Також наш портал інформував, погода готує удар: метеорологи попередили про небезпечну зиму.